Online Beslenme Danışmanlığı

Neden Online Beslenme Danışmanlığı?

ipek-saroglu-online-beslenme-danismanligi

Farklı hedeflere göre planlanan programlar. Her öğünü size özel olarak ve kalori değerlerine kadar detaylandırılarak hazırlanır.

 

Yaptığım stajlar ve mesleki gözlemlerim sonucunda fark ettim ki bireylerin kilo kontrol sürecinde en önemli nokta “programın kişiselleştirilmesi.” Hep söylediğim bir şey var; birey uygulayamadıktan sonra programlara 3 ana 3 ara öğün yazmanın, kahvaltıya hayatı boyunca gereksinim duymamış kişileri kahvaltıya zorlamanın, öğlen sulu yemeğe ulaşma imkânı olmayan kişilere 8 yemek kaşığı sebze ve 1 kâse çorba yazmanın bir anlamı yok. Çünkü biliyorum ki sürdürülemeyen bir liste eninde sonunda buzdolabına asılacak, sonra da çöpü boylayacak.

 

Online beslenme danışmanlığında en büyük amacım programları tamamen bireyin beğenilerine, yaşam tarzına göre adapte etmek. Uygulanabilir ve sağlıklı tarifleri hayatımıza sokmak, sağlıklı beslenmeyi bir yaşam tarzı haline getirerek beslenmede maksimum sürdürülebilirliği hedeflemek.

 

Süreç Nasıl İşler?

 

İlk görüntülü görüşmemizde sağlık durumunuzu ve beslenme alışkanlıklarınızı değerlendirmek üzere ayrıntılı bir anamnez formu dolduruyoruz. Beslenme alışkanlıklarınız, hedefleriniz ve yeme davranışınız üzerine konuşuyoruz. İlk görüşmemiz 45 dakika – 1 saat arasında sürüyor. Seçtiğiniz pakete göre görüntülü görüşme miktar ve sıklığımız değişiyor. Görüşme haricinde de WhatsApp üzerinden bana ulaşabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz çünkü bu yolda her zaman birlikteyiz. Paketler nasıl, bana uygun olan paket nasıl seçebilirim diye düşünüyorsan ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsin.